Єгипет

Єгипет – це колиска однієї із найдавніших цивілізацій історії людства, що назавжди залишила          свій  слід у величних пам’ятках епохи фараонів, греко-римської імперії, та ісламської культури.
Це стародавня країна з багатими культурними традиціями і розвиненою туристичною інфраструктурою,що залучає мандрівників з усього світу. У Єгипті можна відпочивати цілий рік. Відпочинок в Єгипті – це прекрасна Хургада, популярний Шарм-ель-Шейх, Макаді Бей, який полюбився дайверам.

Єгипет був і залишається країною самого недорогого масового пляжного відпочинку. В Єгипет, на узбережжя Червоного моря, «злітаються» серфери і дайвери:одні ловлять хвилю, інші занурюються під воду – помилуватися коралами. Прекрасний клімат, тепле море, широкі піщані пляжі, якісні готелі, різноманітні екскурсії – все це робить відпочинок в Єгипті незабутнім: сюди хочеться повернутися знову і знову. Для кожного відпочинок — це щось своє і щоб Вам було простіше зробити свій вибір (скористайтеся швидким підбором тура на sundaytour.com.ua).

Столиця – м Каїр.

Географічне положення: Єгипет розташований на північному сході Африки і Синайському півострові в Азії, на півночі омивається Середземним, на сході – Червоним морями. Рельєф країни в основному рівнинний, з великими плато Лівійської (60% території), Аравійської і Нубійської пустель. Оброблені землі простягаються лише вздовж берегів Нілу, найдовшої річки на Землі (6671 км). Найвища географічна точка Єгипту- гора Катерин (2642 м).

Загальна площа – близько 1 млн км², тільки 55 тис. Км² (~ 5,5%) заселені людьми.

Форма правління – президентська республіка. Згідно з конституцією президенту надані практично необмежені повноваження. Територія адміністративно розділена на 26 мухафаз (губернаторств) і умовно на два регіони – Нижній Єгипет (Олександрія, Каїр, Порт-Саїд) і Верхній Єгипет (Луксор, Асуан, Кена).

Клімат: На більшій частині Єгипту клімат тропічний континентальний, пустельний з різкими добовими коливаннями температури. Влітку температура коливається в день ​​від +36 ºС в суху і сонячну погоду до +21 ºС в похмуру і вітряну погоду. Взимку клімат прохолодний і комфортний з середньодобовою температурою близько +8 … + 18 ºС. Завдяки кліматичним особливостям літня спека в Хургаді переноситься значно легше через постійний морський бриз. Взимку і ранньою весною погода краща і тепліша в Шарм-ель-Шейху – він оточений горами і не продувається. З грудня по лютий на курортах Червоного моря температура повітря +23 … + 25 ºС, води +20 … + 22 ºС. Найбільш сприятливий час для відпочинку з вересня по травень.

Чисельність населення – 66 млн чол., 17 млн ​​проживає в столиці.

Мова: арабська (офіційна), в освічених колах широко поширені англійська і французька.

Релігія: Іслам, що в перекладі – “все у волі божій” – є офіційною релігією. Її дотримуються 85% населення. Решта 15% належать Християнським сектам і Єврейським релігійним об’єднанням.

Час: Єгипет знаходиться з Україною в одному часовому поясі.

Валюта – єгипетський фунт (EGP). 1 фунт = 100 піастрам. Вільно обмінюються в будь-якому банку.           1 дол. США = 4,6 фунтів; 1 євро = 4,05 фунтів. Вивіз за кордон місцевої валюти заборонений. Найбільш поширені кредитні картки приймаються в більшості готелів, ресторанів і магазинів. Банкомати можна знайти в приміщеннях готелів і банків.

Одяг: Літній одяг годиться на всі пори року, але, виходячи в місто, пам’ятайте, що Єгипет – країна ісламська. Оголені плечі і міні спідниці не доречні для відвідування діючих храмів і релігійних святинь.

Спорт: Футбол є найпопулярнішим видом спорту. При більшості курортних готелях є всі умови для гри в сквош і теніс.

Кухня заснована в першу чергу на тушкованих, печених, варених, смажених і сирих овочах з великою кількістю спецій. Зазвичай перед застіллям гостям подають закуски з маслин, бобів, смаженого мигдалю, шматочків овочів, шашлички з баранини і телятини або печінки. Також славляться обсмажені в киплячій олії “пиріжки” з сухого тіста, начинені сирим яйцем, овочами та фаршем.

Чайові: Незважаючи на те, що 12% за обслуговування зазвичай включені в рахунок в ресторанах і готелях, вітаються додаткові чайові в розмірі 10%. «Бакшиш» також прийнято давати повсюдно при отриманні будь-якої допомоги або обслуговування. Рекомендується завжди мати при собі достатню кількість дрібних грошей.

Безпека: Єгипет є надзвичайно безпечною країною. Будь-які прояви насильства або крадіжки негайно присікаються поліцією і оточуючими громадянами.

Вода: Водопровідна вода придатна для туалетних потреб. Для пиття рекомендується використовувати  мінеральну воду з пляшок, яка доступна повсюдно.

Транспорт: Найзручніший і недорогий вид транспорту – таксі. Про ціну краще заздалегідь домовитися з водієм. У Хургаді між містом і готелями курсують мікроавтобуси (маршрутки). Вартість проїзду – близько 1 фунта.

Електрика – 220 В, 50 Гц, євророзетки.

Телефонний зв’язок: Дзвонити краще з телефону-автомата, попередньо купивши картку   (15-фунтова картка – це трихвилинна розмова з Києвом). Роумінг. Вартість дзвінка в Україну абонента більшості українських операторів становить від 1,55 $ до 1,75 $ / хв., Вхідний дзвінок ~ 3 $ / хв, відправлення SMS ~ 0,22 $,дзвінок усередині Єгипту ~ 0,6 $ / хв.

Поліція тел. – 122, швидка допомога – 123.

Віза: Оформляється по прибуттю в країну на кожну людину. Вартість – 25 USD з людини за візову марку. В літаку Вам потрібно заповнити міграційну картку, яку по прильоту пред’явити оператору та під час проходження паспортного контролю. Для отримання візи необхідно мати ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ, термін дії якого закінчується не пізніше 6 місяців після дати вильоту з Єгипту та наявність в ньому двох чистих сторінок. Діти, старші 5 років, повинні мати свій  проїзний документ, або їх фотографія  повинна бути вклеєна в паспорт батьків.

Посольство Арабської Республіки Єгипет в Україні:

м. Київ, вул. Обсерваторна, 19
Тел .: +38 044 212-13-27, 216-65-30
Факс: +38 044 216-94-28
E-mail: boustan@egypt-emb.kiev.ua

Посольство України в Арабській Республіці Єгипет:

50, Road 83, Maadi, Cairo, Egypt
Тел .: +202 378 68 71; 378 68 72
Факс: +202 378 68 73
E-mail: emb_eg@mfa.gov.ua