Болгарія

Болгарія – ідеальна країна для відпочинку. Влітку туристів манять золоті пляжі та ласкаве море, зимою любителі активного відпочинку їдуть сюди, щоб покататися на лижах. Лікувальні курорти Болгарії славляться своїми висококласними  спа-салонами та оздоровлюючими центрами. Тут є  і клубні міста, які ніколи не сплять, і куточки незайманої природи, а відпочинок в Болгарії з дітьми вважається одним з найбільш комфортних і безпечних для маленьких туристів.
Чорноморське узбережжя Болгарії простягнулося на 378 кілометрів. Безліч чистих пляжів з золотистим піском, маленькі затишні і розкішні готелі, ресторани з надзвичайно смачною болгарською та міжнародною кухнею,клуби, аквапарки та інші розваги щорічно приваблюють величезну кількість туристів.Чорне море в Болгарії тепле, піщані пляжі чисті, а довкола – красоти природи і архітектури. Для кожного відпочинок — це щось своє і щоб Вам було простіше зробити свій вибір (скористайтеся швидким підбором тура на sundaytour.com.ua).

Столиця – м. Софія.

Географічне положення: Болгарія розташована в Південно-Східній Європі, в північно-східній частині Балканського півострова. На півночі межує з Румунією, півдні – з Туреччиною і Грецією, на заході – з Югославією і Македонією, схід країни омивається Чорним морем. Загальна площа – 110 993,6 км². Протяжність країни з півночі на південь – 330 км, зі сходу на захід – 500 км.

Клімат – помірно-континентальний, перехідний до середземноморського. Середня річна температура +13 ° С. Опади на низовинах випадають в кількості 500 – 600 мм на рік, в горах – 1000 – 1200 мм на рік.

Державна мова – болгарська. На курортах, в готелях і ресторанах широко використовуються російська, англійська та інші європейські мови.

Релігія: 86% населення сповідує східно-православну релігію, 13% – іслам.

Форма правління – парламентська республіка.

Населення – близько 9 млн чоловік. Крім основної частини – болгар, проживають турки (приблизно 10% населення), вірмени, греки.

Митні правила: заборонено ввезення наркотиків і зброї, вивезення творів мистецтва і предметів, які мають історичну, художню або наукову цінність.

Валюта – болгарський лев (BGN). 1 лев = 100 стотинок.

Транспорт: Громадський транспорт представлений в основному приватними і державними автобусами, а в Софії  і трамваями.

Телефон: Міжнародні телефони знаходяться на вулицях і у всіх великих поштових відділеннях.В іншу країну або місто можна подзвонити за допомогою телефонної картки (продається в відділеннях зв’язку і готелях).

Час  збігається з київським.

Традиційна кухня: Національна страва – “чорба” (суп). Спробуйте суп з кислого молока зі свіжими огірками – “таратор”. Найбільш популярними стравами є: “кебабчета” (смажені м’ясні ковбаски), “каварма” (м’ясний або овочевий рулет), “дроб сарма” (відбивна печінка ягняти з рисом і яйцем), “сарми” (фаршировані виноградні листи), “кебаб” (м’ясо на рожні), страви з фаршированих овочів, вироби з листкового тіста з сиром, м’ясом або шпинатом – “баніца”, сушене яловиче м’ясо “пастерма”,   розбавлений водою знаменитий болгарський йогурт з огірками, горіхами і приправами, з солодощів – ” баклава “,” Ревані “… Країна вин – в кожному землеробському районі є свої знамениті вина.Все це Ви зможете спробувати і оцінити в численних ресторанах, кабачках в національному стилі, закусочних, піцеріях, кафе і кондитерських за дуже доступними цінами.

Чайові: У ресторані, таксі – 8-10% від рахунку. Іноді чайові вже включені в рахунок. Також прийнято давати чайові носіям та покоївкам в готелях.

Електрика: 220 вольт, європейська розетка.

Віза:  Болгарія – одна з країн, що не входить у список країн Шенгенського союзу, але яка допускає перебування на своїй території громадян України, які мають 2-разові або багаторазові шенгенські візи або безпосередньо болгарські візи. З 11 червня 2017 року громадяни України, що мають біометричні закордонні паспорти можуть відвідувати країну з метою туризму і для транзитних поїздок без оформлення болгарської або шенгенської візи.

Посольство України в Болгарії:

1618, Софія, ЖК «Овча купіль»,
вул. Боряна, 29,
тел .: +35 92 955-94-78
факс: +35 92 955-52-47
сайт: www.mfa.gov.ua/булгария

Посольство Болгарії в Україні:

м. Київ, вул. Госпітальна, 1
тел .: +38 044 246-72-37
Робочі години: з 9.00 до 15.00 (пн. – пт.)

До послуг любителям відпочинку на пляжі – ціла плеяда знаменитих курортів, які заманюють своїм теплом і обіцянками повного розслаблення:

  •  Золоті Піски
  • Сонячний Берег
  • Поморіє
  • Несебр
  • Созополь
  • Обзор та багато інших

Основні курорти Болгарії

Золоті Піски – найвідоміший курорт Болгарії, приморське містечко, в якому знайдуться розваги на будь-який смак – від бальнеологічних центрів, магазинів і ресторанів до казино,аквапарку та школи верхової  їзди. Пляж Золотих Пісків, вважається кращим дрібнопіщаним пляжем на всьому Чорноморському узбережжі. Його довжина близько 3,5 км, а ширина місцями досягає 100 метрів. Тут також самий великий у всій Болгарії  вибір готелів – більше сотні готелів, як маленьких, всього на декілька номерів,так і великих комплексів з усіма зручностями.

Сонячний берег – один з найдовших пляжів Болгарії, пісок тут дрібний і золотистий, вхід в море пологий, а у води облаштована величезна кількість дитячих майданчиків, міні-басейнів і розважальних клубів для малюків. Сонячний берег пишається званням ідеального сімейного курорту. Але це не означає, що отримати задоволення від відвідин цього місця можуть тільки родини з дітьми – вночі містечко перетворюється, відкриваються  двері численних барів, дискотеки і нічні клуби. Крім готелів, яких тут більше ста, Сонячний берег пропонує для розміщення кілька кемпінгів і дачних селищ.

Поморіє  – розташований на вузькому скелястому півострові, в 20 км від Бургаса і в 18 км від Сонячного берега. Поморіє славиться своїм бальнеологічнім центром з лікувальними  грязями і мінеральними водами.Курорт переважне місце відпочинку і реабілітації, завдяки унікальній природі і сприятливому клімату. Середня температура повітря і води в липні 23,6 ° C.Поморіє ідеально підійде для спокійного, сімейного та оздоровчого відпочинку.

Несебр – розташований всього в декількох кілометрах від Сонячного Берега. Це одне з найстаріших міст Європи, але зануритися в атмосферу старовини тут можна і сьогодні – Старе місто, музей під відкритим небом. Втім, більшість їде сюди саме заради морського відпочинку. Як і на Сонячному Березі, вхід в море тут пологий, пісок дуже чистий, а прямо за пляжем починається смуга мальовничих дюн. У Несебрі багато приватних готелів і апартаментів, господарі яких завжди виявляють істинно болгарську гостинність і створюють особливу домашню атмосферу.

Созополь – одине з найстаріших міст на Чорноморському узбережжі Болгарії. Місто було засноване в 610 році до н. е. енергійними і цілеспрямованими стародавніми греками-колоністами, вихідцями з міста Мілет. Тоді Созополь називався Аполлонія Понтіка. Зараз Созополь – нарівні з Несебром – одне з найбільш відвідуваних і улюблених туристами місць.Бруковані кругляком криві тісні вулички, уламки чудової античності, розсіяні тут і там по всьому старому місту, прекрасний археологічний музей, середньовічні пам’ятники складають чарівність цього невеликого «музейного» міста. У Созополі люблять відпочивати артисти, поети, художники, загалом, творча болгарська інтелігенція. На початку вересня тут традиційно проводиться досить цікавий фестиваль мистецтв під назвою «Аполлонія».Саме місто розділене на дві частини: старе місто, розташоване на маленькому півострові, і нова частина, в якій і розмістилася велика частина готелів Созополя. Стара і нова частини міста розділені зеленим парком з ресторанами, кафе і дитячими майданчиками, де можна відпочивати з дітьми в найспекотніший час дня.

Обзор поки ще відноситься до числа не найвідоміших місць для відпочинку на Чорному морі. Містечко, що простягнулося на кілька кілометрів уздовж мальовничого узбережжя, лежить між Варною і Бургасом – в 65 і 60 кілометрах. Тут до моря спускається хребет Стара Планина. Покритий хвойними лісами, він створює особливий мікроклімат цього місця. Сюди приїжджають лікувати легеневі захворювання. Зазвичай температура моря в силу географічних особливостей завжди на кілька градусів тепліша,ніж на Золотих Пісках і в Албені.Ось тому тут так здорово відпочивати з дітьми. Спокій і умиротворення, широкі пляжі, на яких немає скупченості, характерної  для високого сезону на великих курортах. Пляжна смуга довжиною в 7 кілометрів з золотистим пісочком вміщує всіх бажаючих.Обзор – це одне з таких місць, де приватний сектор, як і раніше надає безліч місць для розміщення туристів і успішно сперечається з готелями за можливість прийняти гостей.